Tepe Mermer Sanayi: Mezar Yapım, Bakım & Onarım Hizmetleri
Çalışma Saatleri

P.tesi - Cuma 08.00 - 18.00

0546 486 52 73

info@tepemermer.com

5’LİK MEZARLAR

ANASAYFA5’LİK MEZARLAR

5'LİK MEZAR MODELLERİ

Et kalınlığı 5 cm olan mezar çeşitleridir. Traverten, mermer,granit gibi malzemelerden oluşabilmektedir.

İçten çelik köşebent ve dübelli mekanik montaj sistemi ile montaj uygulaması yapılır. Montaj ekipmanları dışarıdan görünmez bu sayede görüntüyü bozmaz.

Baş taşı yazısı Oyma tekniği ile CNC makinasında yazılır. Baş taşı yazı karakterini ve tasarımını kendiniz belirleyebilirsiniz.

Baş taşına Porselen renkli resim3 boyut yüz kabartması ekleyebilirsiniz.

Üretim yeri: Ankara , Sevkiyat ve Montaj: Tüm Türkiye

DİĞER MEZAR MODELLERİMİZ

Kurumsal Tanıtım Videosu

“Kaliteli hizmet daima
mükemmel ilişkilere dayanır.”

Mermer sektöründe yüksek standartlı kaliteli hizmet vererek müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarıyoruz. Müşterimizin haklarına ve zamanına saygı duymak insanlığa, çevreye ve evrensel değerlere karşı olan sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz..
Müşterilerimizin manevi ihtiyaçlarının ve isteklerinin tespit edilmesinden, tasarım ve üretim ile devam eden süreçte ilerleyen teknolojiyi ve gelişmiş en son üretim tekniklerini kullanarak kalite bilinci ile projelerin sorunsuz tamamlanmasını sağlayan uzman ekibimizle mermer endüstrisine kaliteli üretim hizmeti sunmaktayız.
TEPE MERMER SANAYİ

TEPE MERMER SANAYİ

Mezar Yapım, Bakım ve Onarım Hizmetleri

Sizi ARAYALIM !

  Mezar Yapımı, Mezar Bakımı, Mezar Onarımı Hakkında

  Mezar modeli için hangi taşı seçmeliyim ? (Mermer/Granit/Traverten)

  Mezar taşı seçilirken taş cinsi seçimi çok önemlidir. Mezar yapıldıktan sonra yıllarca güneşe, yağmura, buzlanmaya maruz kalacak, içindeki toprak ıslanıp kışın don yapınca dışarıya doğru baskı yapacak, zemindeki en ufak kayma yüzeydeki taşlarda çok büyük basınca sebep olacaktır.
  Ülkemizde geleneksel olarak mezar yapımında genellikle mermer ve traverten kullanılmıştır. Bunun sebebi bu mermerlerin yaygın şekilde bulunması, maliyetlerinin daha düşük olması ve mermerciler tarafından işlenmelerinin kolay olmasıdır.

  Dayanıklı mezar modeli nasıl olmalıdır ?

  Mezarda dayanıklılık için esas olan mezarın, kalın ve az sayıda parçadan oluşmasıdır. Ne kadar güzel görünürse görünsün, çok sayıda parçadan oluşan mezarlar risklidir. Çünkü ne kadar çok parça varsa o kadar çok birleşim ve yapışma vardır. Ne kadar çok birleşim varsa o kadar çok ayrılma ve parçalanma riski olur. Bu nedenle tercihiniz (özellikle kışları soğuk geçen şehirlerde), kalın ve az sayıda parçadan oluşan blok mezarlar olmalıdır.

  Mezar için temel betonu nasıl atılmalıdır ?

  Ankara Karşıyaka, Sincan Çimşit ve Ortaköy mezarlıkları gibi, hazır beton lahit bulunan mezarlıklarda, toprağın çökmesini beklemek gerekmez ama normal toprak, köy mezarlıklarında mezar yapılmadan önce, defin üzerinden bir kış geçmesini ve kabaran toprağın çökmesini tavsiye ederiz. Böyle toprak mezarlıklarda temel betonunun niteliği çok önemlidir. TEPE MERMER mezar yapım, montaj ekibi ve bayilerimiz, TEPE MERMER’e verilen mezar siparişlerinizde mutlaka demirli, kaliteli temel betonu atarlar. İnternetten siparişini verdiğiniz mezarlarda temel betonu ve tüm montaj aşamaları fotoğraflanır ve size fotoğraflar gönderilir.

  Mezar gövde montajı nasıl yapılmalıdır ?

  5 cm ve daha kalın granit ve mermer mezarlarımızda içten çelik dübel ve köşebentli montaj sistemi kullanmaktayız. Avrupa mezarlıklarında da uygulanan bu teknik kalın taşların mekanik sabitlemesinde en güvenilir yöntemdir. Dışarıdan görünmez, estetiği bozmaz ama mezarın on yıllarca sapasağlam kalmasını sağlar.

  Neden TEPE MERMER Mezar Yapım firması ile çalışmalısınız ?

  60+ aşkın yıl geçmişten günümüze kuşaktan kuşağa gelen tecrübemiz ve bilgi deneyimimiz ile teknolojiyi kullanarak yenilikçi, yüksek üretim kapasitesi, mesleğinde uzman ustalar, kaliteli malzeme, güçlü stok ve yetkinlik ile mermer sektörünün en köklü firmasıyız.

  Mezar yapımı, mutfak tezgahları, yer kaplama, duvar döşeme, mermer basamak, mermer zemin döşeme, tadilat ve dekorasyon hizmeti, özel tasarım anıt mezar ve diğer tasarım mezar modellerimizle her türlü mermer – granit taşlarıyla yapılabilecek ürünleri itina, ivedi ve kaliteli işçilik ile üretmekteyiz..

  Neden granit mermer mezar tercih etmelisiniz ?

  Doğal Taş Granit: Uzun ömürlü ve lüksü sevenlerin gözdesi

  Granit; mağmatik ya da transformist şekilde, milyonlarca yıl içerisinde  oluşan ve içinde; yoğunlukla feldspatın, ortoklas ve az miktarda  plajioklas, kuvarts, mika, hornblend, piroksen,  turmalin, apatit,  zirkon, grena, manyetit gibi mineraller bulunduran doğal bir taştır. 

  Granit,  elmas gibidir. İşlenmeden önce herhangi bir değeri olmasa da,  işlendikten sonra doğal taşlar içerisinde en değerli hale gelir.  Aşınmaya ve renk değişimine en dayanıklı, hijyenik, kolay temizlenebilir  ve görsel açıdan en zengin taş değerinde olan granit, kullanım alanıyla  da diğer doğal taşlara nazaran en geniş paya sahiptir.

  Granit sürtünmeye karşı en iyi  korumayı sağlar, aşınmaz. Sivri yüzeyli malzemelerin bile  graniti çizmesi imkansızdır, bu yüzden granit yüzyıllarca aşınmadan ilk  günkü halini muhafaza edebilir. Asidik  ve bazik sıvıların  etkilerine karşı son derece dayanıklıdır. Bu özelliği sayesinde aşınmaz,  renginde solma ya da değişme olmaz.

  Granit su geçirmezdir,  yüzeyinde çatlak ve kırık bulundurmaz.

  Mezar bakımını nasıl yapıyoruz ?

  Mezar bakımı ve mezar onarımı hizmetimiz, peyzaj ve mezar ustası danışmanlarımızın ziyareti ile başlar. Uzman ekibimizin tespitleri doğrultusunda görevli personel mezarın üzerinde ve çevresinde bulunan mevsime uygun oluşan (yaz ve kış) gereksiz atıkları temizleyerek mezarı kusursuz hale getirir. Gerekli tadilat işlemleri için teknik ekipmanlar ile müdahalesini sağlayarak mezar bakımınızı yaparak kusursuz halde sizlere teslim eder.

  Mezar çeşitlerimiz nelerdir ?

  5lik Mezar  |  Blok Mezar  |  Tek Parça Blok Mezar  |  Proje Anıt Mezar  |  Çift Kişilik Mezar  |  Mermer Çeşme Modelleri  |  Porselen Resimli Mezar

  Tepe Mermer: mezar yapım, bakım ve onarım hizmetlerimiz nelerdir ?

  Mermer, traverten ve granit mezar imaları, bakımı ve onarımı

  Her çeşit klasik ve cnc işlemeli baş taşı imalatı.

  Mezar taşına lazer kesim ve lazer resim yapımı.

  Mezar taşı montajı ve kurulumu (mermer mezar, traverten, granit ve bütün doğal taş çeşitleri)

  Özel istek mermer mezar tasarımların bilgisayarlı çiziminin müşteriye sunumu ve uygulaması.

  Mezar taşı üzerine pahlama, cilalama ve kenar eğimleme işlemi.

  Granit mezar üzerine altın ve gümüş yaldız renginde yazı ve motiflerin yapılması

  Çift kişilik, üç kişilik ve aile kabristan mezarları yapımı.

  5’lik, blok ve özel tasarım mezar modellerinde çelik dubel ve konsol bağlantılı iç mekanizma imalatı.

  Suluk ve mezar taşı eklentisi yapımı.

  Mezar zemin dolgusu ve sağlamlaştırma, mezar taşı onarım ve tamiri

  Tüm Türkiye içinde nakliye ve montaj hizmeti.

  Granit üzerine oyma zemin yapımı.

  CNC ve su jeti makineleri ile hassas ve estetik mezar taşı şekillendirme işlemi.

  Ruhsat ve yapım izinlerinin alınması.

  Çocuk mezarı yapımı.

  Hani şehirlere mezar yapım hizmeti sunuyoruz ?

  Başta Ankara ve İstanbul olmak üzere Tüm Türkiye’ye mezar yapım, bakım ve onarım hizmeti sunmaktayız. Talebinize ilişkin mezar modellerimizin imalatı sonrası güvenli bir şekilde sevkiyatıyla birlikte montaj ve kurulum hizmetiyle birlikte sizlere kaliteli, güvenli ve %100 müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunmaktayız.

  Mevcut mezar üzerinde onarım mı yaptırmalıyım, yoksa yeniden mi yaptırmalıyım?

  Bu konuda firmamıza başvuru yaparak ön ekspertiz raporu almanızı öneriyoruz. Zamanla yıpranmış ve ilk gün ki görünümünü kaybetmiş mermerlerin bu hali sizi rahatsız etmeye başlar. İlk olarak var olan mezar yapısında kullanılan mermer veya granitte, üzerinde gözle görülür çatlaklar ve kırılmalar söz konusu ise yapılacak tadilatın uzun vadede sağlıklı sonuç vermesi mümkün değildir.

  Mezar işini yapacak olan TEPE MERMER Mezar yapım, bakım ve onarım personelimiz, bilgi ve tecrübesi dahilinde mezar yerinizin fiziksel durumu ve konumunu dikkate alarak size onarım veya yeniden yapılması gerekmektedir diyebilir.

  Piyasada size teklif edilen tadilat fiyatları daha uygun görünüyor olsa da, uzun vadeli bir sonuç vermemesi ve kısa süre içerisinde tekrar aynı sorunlar ile karşılaşacağınız gibi masraf çıkartmaktan geri kalmayacak bir işlem olmaktan ileriye gidemeyecektir.

  TEPE MERMER firması imalathane ve ofisi nerede ?

  Tepe Mermer firması olarak imalathane fabrikamız ve ofisimiz İvedik Cd. No : 353 (Karşıyaka Mezarlığı 1.Kapı Karşısı) Yenimahalle – ANKARA adresindedir ve Tüm Türkiye’ye 60+ yılı aşkın geçmişten günümüze yüzlerce mezar modelleri ve diğer hizmetleriyle müşterilerine değer katmaktadır.

  Konuşmayı Başlat
  1
  WhatsApp Sipariş Hattı
  Merhaba,
  Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz? Tüm mezar ve mezar taşı modelleri, mezar bakım & onarım hizmetlerimiz hakkında bilgi edinebilirsiniz.